Hakkımda

Hakkımda; ben Çağnur Sena Şentürk. 1997 yılında Ankara’ da doğdum. İlkokulu Kocaeli’ nin Gölcük ilçesinde, ortaokul eğitimimi Kütahya’da tamamladıktan sonra Ankara’ya yerleşmemiz neticesinde lise ve üniversite eğitimimi de Ankara’da tamamladım. Şu an hala Ankara’da ikamet etmekteyim. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nden 2019 yılı mezunuyum. Üniversite eğitimimin 3 senesi boyunca bireyle, grupla ve toplumla çalışma konusunda sosyal kaynakları ve çevresel destek faktörlerini kullanarak müracaatçı ile çalışma üzerine teorik bir eğitim aldım. Son bir yıl ise alana ilişkin uygulama yaptım. Üçüncü sınıfta yıl boyunca tez arkadaşlarımla birlikte lisans tezimiz olarak ‘’Ev Hizmetlerinde Çalışan Kadınların Aile, İş, Sosyal Yaşamlarındaki Gereksinimleri’’ üzerine Ankara/ Çankaya örneğinde nicel bir araştırma gerçekleştirdik.

Tez grubu olarak sosyal alana ilişkin ilk bilimsel uygulamamızı Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’ndeki hocalarımıza ve arkadaşlarımıza sunduk. Lisans tezimiz sürecinde bir sosyal çalışmacıda mevcut bulunması hayati önem arz eden iş birliği içerisinde grupla çalışma becerisini uygulamalı olarak deneyimlemiş oldum. Katıldığım 4. Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresinde ‘’Gelecek ve Sosyal Hizmet’’ üzerine alanında uzman eğitici ve uygulayıcıları dinleme fırsatı buldum. Lisans eğitimimin dördüncü senesi zorunlu stajımı Etimesgut Sosyal Hizmet Merkezi’nde Sosyo-Ekonomik Destek Biriminde yaptım. Bununla birlikte birçok hane incelemesi ve müracaatçı ile birebir ön görüşme yapabilme fırsatı buldum. Üniversite hayatım boyunca birçok konferansı dinlemiş oldum. Alana ilişkin genelci bir eğitim almış olmakla birlikte spesifik olarak aile ve çocukla çalışmayı düşünmekteyim.

Hakkımda bahsedeceğim diğer bi konu ise hayat yolculuğunda elde ettiğim bilgileri, çıkarımları ve düşünceleri sizlerle paylaşmak, yazılarda ele alınan konular üzerine çok boyutlu düşünmektir. Kısacası isteğim birlikte emeklemek, birlikte yürümek ve birlikte koşmaktır…

Sosyal medya hesaplarından bana destek olabilir, çalışmalarımı takip edebilirsiniz…